Balta, lacul, iazul – broscuta quilling

Primul nostru quilling a venit odata cu toate cunostintele despre balta, lac si iaz.Realizarea unei broscute cu metoda quilling a durat vreo ora. Mainile erau stangace, fasiile de hartie nu ascultau, unealta de infasurat nu stia cum sa stea singura, rotocoalele de hartie se desfaceau tocmai cand sa fie lipite. Dar broscutele au aparut. De toate culorile: si verzi si negre si portocalii si fosforescente. In ora urmatoare copiii au completat colajul cu broscuta cu elemente de hartie – colaj simplu pentru salcii, papura, rate.

Beatrice chiar a lipit elementele 3D.

M-am gandit ca de data aceasta sa asociez lucrarilor si temei cuvinte in engleza. Sa le fie usor copiilor sa retina termeni noi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *