Scrisoare de la Mos Craciun

Ce bucurie mai mare sa existe decat sa primesti o scrisoare de la Mos Craciun?! Si in clasa pregatitoare Mos Craciun le-a trimis copiilor scrisori. Erau scrise la calculator, nu de mana, cum s-ar fi asteptat unii. Si mosul s-a modernizat si pentru a castiga timp, apeleaza uneori la mijloace moderne.
scrisoare de la Mos Craciun

Tie ce ti-a adus Mos Craciun?

Mosul a scris scrisori personalizate. Fiecare avea numele copilasului si cateva amanunte pe care mosul le-a vazut de-a lungul timpului. Si sfaturile erau personalizate: Incearca sa scrii mai frumos, Esti priceput la desen, continua, Am vazut ca iti place matematica…
scrisoare de la Mos Craciun
Langa scrisoare mosul a pus si o felicitare … goala. Da, goala. Dar felicitarea avea o punguta cu un om de zapada ce trebuia construit si lipit pe felicitare: doua cercuri albe, un triunghi rosu pentru nas, o palarie mov si paiete albe si negre pentru nasturi si ochi.
Stati cu ochii pe cutia postala.
Ai nevoie de idei? Citeste si alte articole: Scrisoare pentru Mos Craciun.
Ema

3 thoughts on “Scrisoare de la Mos Craciun”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *