Cum sa scrii o felicitare

Cum sa scrii o felicitare?
Mai intai scrii o felicitare normala. Catre bunici, parinti, colegi, verisori. Uneori poate iesi o felicitare-scrisoare, in care povestesti si ce cadouri ai primit si ce ai facut in vacanta. Nu. Nu e bine. O luam de la capat. Iar scrii o felicitare. Normala. Te straduiesti sa spui multeeee in putine cuvinte. Asta e chiar greu.

De ce scriem felicitari? Cu ce ocazie? Putem face o ocazie din orice moment, nu-i asa? Cu ocazia incheierii anului scolar, terminarii anului scolar, cu ocazia obtinerii unor performante, publicarii unei carti, reusitei la un examen, la un concurs ….

O felicitare catre sarbatoarea Craciunului? De ce nu? Sa ii trimitem felicitari!
Inca nu ne iese un lucru – toata lumea sa scrie textul de felicitare inauntrul felicitarii, pe pagina 2. Daaaar ….E chiar amuzanta felicitarea cu textul pe coperta din fata, surprinzatoare cu textul pe coperta din spate. Cine a zis ca nu e bine asa?

O felicitare pentru catel, iepure, veverita ? Daaaa. Cate una pentru fiecare. Oricine are ceva de sarbatorit.

Copiii s-au bucurat la un moment dat sa inventeze felicitari pentru fiinte din jur, pentru roboti, pentru orice altceva decat fiinte umane.

O felicitare ca o framantare de limba?

Spune sincer, cand ai trimis ultima data o felicitare catelului tau? Nu e tarziu!

Sincere felicitari.
Ema

2 thoughts on “Cum sa scrii o felicitare”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *