gramatica

Gramatica – Fisa personala a substantivului

Cauti un joc de gramatica? Iata unul usor si amuzant. Am condensat ideile despre substantiv intr-o fisa organizata ca un joc. I-am dat un nume hazliu. Puteti accesa fisa aici Fisa personala a substantivului

 

gramatica
Copiii pot primi substantivul de analizat de la invatatoare sau de la un coleg. Sau folositi fisa pentru orice substantiv care prezinta interes pentru o tema anume. Lipiti fisele pe caiet sau adunati-le pe toate pe un panou.
gramatica
gramatica
Puteti folosi fisa acasa sau la scoala. Este o fisa creata de EmaLaScoala si va rog daca o folositi sa dati credit blogului meu de unde o luati. Nu modificati fisa mea, dar puteti folosi ideile voastre pentru a crea o fisa mai complexa sau un alt joc.
Sa va fie de folos.
Pe blog gasiti si alte idei pentru orele de gramatica: Adjectivul, Pronumele
Ema

9 thoughts on “Gramatica – Fisa personala a substantivului”

  1. Mulțumesc pentru idee!
    Copiii au fost foarte încântați, si-au însușit cu multă ușurință noțiunile despre substantiv!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *