Ce iti doresti in 2016?

La fiecare inceput de an imi iau un moment sa ii intreb pe copii cum a fost anul ce a trecut si ce isi propun sa faca in 2016. E greu pentru ei sa urmareasca de-a lungul anului ce si-au propus si sa respecte niste decizii, dar cred ca e un inceput bun si poate deveni o obisnuinta.

Am conceput doua fise pentru rezolutiile 2016. Copiii pot scrie sau pot desena. Le puteti printa alb negru sau color. Ghidati-i permanent, povestiti mai intai despre fiecare aspect, treceti in revista amintiri, intamplari personale din clasa sau din familie. Puteti insoti activitatea cu un PowerPoint cu poze din anul ce a trecut; copiii se vor bucura sa revada momentele. 
An 2016 creativ si bun va doresc.
Ema 

1 thought on “Ce iti doresti in 2016?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *