Despre igiena si lucrul in pereche

Cu ceva timp in urma am combinat lucrul in perechi cu formularea de mesaje. Despre lucrul in perechi vreau sa precizez ca in acest an scolar copiii se descurca mult mai bine. In clasa 0 si in clasa I putini reuseau sa ajunga la un numitor comun, iar unii se certau de la fiecare culoare, fiecare idee, fiecare cuvant. Acum e mult mai bine. De fiecare data perechile sunt altele si observ ca au inceput sa lase de la ei, sa accepte si parerea celuilalt si mai ales sa isi imparta sarcinile.

Sarcina: Formulati mesaje in care sa atrageti atentia asupra regulilor de igiena. Formulati cateva reguli de igiena ce trebuie urmate pentru a nu fi bolnavi. Spor la treaba!
Iata unele lucrari:

Ema 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *